Przewodnik po Lwowie - przewodnicy po lwowie - usługi przewodnickie po Lwowie

 

Polscy przewodnicy po Lwowie, usługi przewodnickie - przewodnik lwów

 

 

MIASTO LWÓW przewodnicy po Lwowie
 

                                                                                               Pogoda we Lwowie 

 

 

przewodnik Lwów

Przewodnicy po Lwowie Większość historyków uważa, ze w Europie pozostały tylko dwa miasta, które zachowały wszystkie warstwy kultury. Są to Kraków i Praga. Ale można twierdzić, że istnieje jeszcze trzeci przedstawiciel tej skromnej kompanii stróżów europejskich tradycji - Lwów. Pierwotnie był fortecą, założoną na Wzgórzu Zamkowym. Często zmieniał nazwę i władców. Początkowo, znany był jako Miasto Lwa, następnie pod rządami polskimi Lwowem, za czasów panowania imperium austriackiego Lemberg, z kolei Rosjanie nazywają Lvov a Ukraińcy Lviv. Nazwa pochodzi od królewskiego zwierzęcia - “lwa”, które widnieje w herbie od XIII wieku, a towarzyszyły mu między. innymi korona, godło papieskie, sierp i młot oraz krzyż Virtuti Militari.

Pierwsza pisemna wzmianka o Lwowie pochodzi z 1256 roku Badania archeologiczne z 1992 r. potwierdziły, że już w V w. znajdowała się tutaj osada słowiańska wokół współczesnego placu Rzeźni we Lwowie. Od końca XIII w Lwów może "złożyć sprawozdanie” z każdego stulecia, odczuwamy będąc tutaj duch Europy Zachodniej, przedstawiając zachowane budowle odpowiedniej dawności. osobistości. Tutaj mieszkali ludzie różnych narodowości i religii. Lwów stoi nawet nie na skrzyżowaniu, ale na "gwieździe" dawnych dróg prowadzących do wszystkich stron świata. To cudowne miasto o bogatej historii, pełne zabytków i ciekawych miejsc zawsze należało do wszystkich i do nikogo". O Lwowie powstały dziesiątki książek, legend, piosenek. przewodnicy po Lwowie . .

W 1998 roku to najpiękniejsze miasto na Ukrainie "Lwów" zostało wpisane na listę obiektów światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Przewodnik po Lwowie

 

 

- Licencjonowany przewodnik po Lwowie

i innych ciekawych miejscach na Ukrainie

oraz pilot wycieczek -

   0038 0957617873,  601 468251

polskojęzyczny pilot po Lwowie, przewodnicy Lwów

 
 

Przewodnik po Lwowie                             Data ostatniej modyfikacji:  2016-10-02 14:44:58

Przewodnik po Lwowie - usługi przewodnickie, przewodnicy Lwów