Przewodnik po Lwowie - przewodnicy - pilot wycieczek

 

Przewodnik, przewodnicy, sługi przewodnickie po Lwowie - wycieczki Lwów

 

 

KOŚCIÓŁ ŚW. ELŻBIETY

przewodnik, przewodnicy po Lwowie - wycieczki do Lwowa

 

    Pogoda we Lwowie 

 

 

      

przewodnicy po Lwowie Kościół św. Elżbiety we Lwowie jest największa i najwspanialsza świątynia lwowska ery nowożytnej. W XIX w. powstała idea wybudowania tego kościoła za pozwoleniem samego cesarza Franciszka Józefa I, dla upamiętnienia zabitej w 1898 r. przez terrorystów cesarzowej Elżbiety znanej również po pseudonimem  Sissi, oraz z okazji pięćdziesięciolecia przebywania na tronie cesarza Franciszka Józefa I.
Kościół św. Elżbiety jest położony wzdłuż osi: północny wschód – południowy zachód. Został zbudowany w stylu neogotyckim z elementami stylu romańskiego. Wieże kościoła są nakryte wysokimi, spiczastymi hełmami zakończonymi gałkami i krzyżami. Fasada została zwieńczona trójkątnym tympanonem. Jego pole wypełniła monumentalne, kamienne  rzeźby - postać Ukrzyżowanego Chrystusa oraz figury Maryi i św. Jana Ewangelisty.
W 1991, po odzyskaniu przez Ukrainę niepodległości kościół został przekazany cerkwi greko-katolickiej i jest pod nazwą św. Olgi i św. Elżbiety. pilot, piloci do Lwowa, przewodnik, przewodnicy po Lwowie - usługi przewodnickie lwów

  


 

-  Licencjonowany przewodnik po Lwowie

i innych ciekawych miejscach po Ukrainie

oraz pilot wycieczek  -

  0038 0957617873   601 468251

 

Przewodnik po Lwowie - przewodnicy - usługi przewodnickie po Lwowie

Przewodnicy po Lwowie - oprowadzanie Lwów                             Data ostatniej modyfikacji:  2013-05-09 21:34:52

Przewodnik po Lwowie, przewodnicy, wycieczki, Lwów