przewodnicy, przewodnik, pilot po Lwowie, Lwów

 

Przewodnik po Lwowie - przewodnicy - usługi przewodnickie po Lwowie

 

 

SAMBOR, DROHOBYCZ,

TRUSKAWIEC.

Przewodnik Lwów

 

    Pogoda we Lwowie 

 

 

polski pilot Lwów

 

      Sambor jest niewielkim miastem leżącym nad górnym Dniestrem, W związku ze swoim położeniem odwiedzany jest dość często przez polskich turystów udający się zwiedzać małe miasteczka na przedgórzu Karpackim. W centrum Sambora znajduje się gotycki kościół Matki Boskiej oraz budynek dawnego kolegium gdzie obecnie mieści się tam muzeum. Na środku rynku stoi ratusz. W Samborze znajdują się dwa budynki dawnych synagog, pozostałości po żydowskich mieszkańcach. Podobnie jak w okolicznych miasteczkach w Samborze czuć klimat prowincji, starego miasteczka. Nie ma tu drogich samochodów, ani wystawnych sklepów czas tu zatrzymał się kilkadziesiąt lat temu.
 

przewodnicy po Lwowie Drohobycz leży na pogórzu karpackim, około 60 km na południowy zachód od Lwowa i od polskiej granicy. Historia miasta sięga średniowiecza. Powstanie miasta jest ściśle związane z jego położeniem na tzw. szlakiem solnym. Wydobytą sól sprzedawano po całych ziemiach ruskich, na Litwę a także i na ziemie polskie. W XIX w. na terenie Drohobycza powstaje zagłębie wydobycia ropy naftowej i staje się dużym ośrodkiem przemysłu naftowego. Do 1939 r działało tu 5 rafinerii ropy naftowej.

Do zabytków należą: Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Panny Marii, Krzyża Świętego i św. Bartłomieja z lat 1392–1445, Cerkiew Przenajświętszej Trójcy z 1690 r. (dawny kościół karmelicki) z budynkami klasztornymi, Wielka Synagoga w Drohobyczu zbudowana w latach 1842–1865, Kościół Piotra i Pawła z 1828 r., Cerkiew drewniana Podwyższenia Krzyża z XVI wieku z freskami z XVIII wieku, Cerkiew św. Jerzego w Drohobyczu z przełomu XV i XVI stulecia. Przewodnicy we Lwowie

Swoją popularność również Drohobycz zawdzięcza znanemu mieszkańcowi, który tu spędził całe życie - Brunonowi Schulzowi. Obraz przedwojennego bogatego wspaniałego Drohobycza utrwalił na kartach powieści w "Sklepach Cynamonowych".  Przewodnik po Lwowie, przewodnicy Lwów  

    Kresowy Truskawiec położony między pięknymi, porośniętymi lasami wzgórzami obrósł wieloma legendami. Przede wszystkim imponowała jego elegancja i bogactwo. Położony jest na obrzeżach wielkiego centrum naftowego, zagłębia Drohobycko-Borysławskiego, jednego z największych ośrodków przemysłowych II Rzeczpospolitej. Galicyjscy szejkowie zbijali tam niewyobrażalne fortuny, budowali wspaniałe wille i kamienice, jeździli najdroższymi samochodami, Już sama nazwa tego kurortu miała truskawkowy smak. Nazywano go "perłą Karpat" i "galicyjską złotodajną Kolchidą". Odkrywcą Truskawca był ojciec polskiej balneologii Teodor Torosiewicz. Udowodnił on, że "Naftusia", woda o lekkim posmaku naftowym, która w Truskawcu występuje obficie ma lecznicze działanie dla cierpiących na kamicę nerkową, bóle wątroby, nieżyty przewodów oddechowych, sklerozę i cukrzycę.  Było to miejsce spotkań artystycznej "śmietanki", świata akademickiego oraz wybitnych polityków. Tu wszystko fascynuje. Wille i pensjonaty w Truskawcu zadziwiały i zadziwiają bajkowymi i pysznymi, najczęściej w stylistyce podhalańskiej, kształtami oraz nazwami: "Goplana", "Świtezianka", "Grażyna", "Eden", "Saryusz", "Mimoza", "Pogoń", "Pod Kosynierem", "Farys" Warto zobaczyć ten wspaniały kurort i skorzystać z dobrodziejstw "Naftusi".

 

-  Licencjonowany przewodnik po Lwowie

i innych ciekawych miejscach na Ukrainie

oraz pilot wycieczek -

  0038 0957617873   601 468251

 

Przewodnik Lwów, przewodnicy - pilot po Lwowie

 

Przewodnicy po Lwowie - Przewodnik Lwów                             Data ostatniej modyfikacji:  2016-10-02 14:53:12

Przewodnik po Lwowie - przewodnicy Lwów - Polski pilot po Lwowie